Immár hatodszor szerveztük meg a Legyél te is KözgazdÁsz Palánta! versenyünket, amelyre 23 csapat jelentkezett be. Izgalmas, dinamikus versenynek lehettünk szemtanúi, szoros küzdelem döntötte el, hogy kik a legjobbak. 161 ponttal a magyarkanizsai Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola - OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" Bank-Ászok elnevezésű csapata végzett. A csapattagok: Bata Vivien, Tóth Horgosi Dávid és Harmat Ádám voltak, felkészítő tanáraik: Sulyok Lúcia és Kriska Szilvia voltak.

Másodikok lettek 151 ponttal a ОШ "Петефи Шандор" Сента - Petőfi Sándor Csokonai Vitéz Mihály Á.I.

felsőhegyi kihelyezett tagozata. A csapat tagjai: Kis Bicskei Edina, Szollár Regina és Sándor Alex voltak, felkészítő tanáruk Bartha Áron és Juhász Csontos Krisztina.

Harmadikok 150,5 ponttal a Thurzó Lajos Általános Iskola Bölcsek köve elnevezést viselő csapata, Sípos Kitti, Bővíz Zsóka, Soós Fanni összetételben, felkészítő tanáruk Kálmán Róbert volt.

A legjobb magyar nyelvű esszét a Stevan Sremac Á.I. Tiszavirágok csapata volt, tagjai Káplár Emma, Fajka Szofi és Berta Kata. Felkészítő tanáruk Bukvić-Nikočev Dijana.

A legjobb esszét szerb nyelven a Petőfi Sándor Á.I. Ko uči nosi Gucci csapata írta meg. Csapattagok: Panić Liliana, Guzina Ana Glušica Maša voltak, felkészítő tanáruk Ninčić Milena.

Köszönjük a felkszítő tanároknak az odaadó, lelkes munkát, reméljük, hogy jövőre is részt vesznek versenyünkön.

2024-02-03