2024. április 16-án a zentai Kiszsinagógában került sor a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet által a Vajdasági Magyar Értéktárhoz kapcsolódóan meghirdetett Előhívott értékek – épített örökségünk a fiatalok szemével című fotópályázatra beérkezett legjobb alkotásokból nyíló kiállítás ünnepi megnyitójára.

A kiállításon a szakmai zsűri által kiválasztott 68 pályázó 101 darab fotója került bemutatásra, lehetőséget adva a fiataloknak, hogy a szélesebb közönség is megismerje munkáikat, személyes látásmódjukat az épített örökség témakörében. Iskolánkból tíz tanuló tizenhárom munkája kapott teret a kiállításon, név szerint Bagi Orsolya, Füzesi Ádám, Kovács Dobák Heléna, Körmöci Regina, Medve Emese, Mészáros Tamara, Rácz Szabó Petra, Rekecki Bernadett, Sterbik Zsófia és Tóth Levente fényképei. Köszönjük szépen Monyov Glória tanárnőnek a tanulók lelkes támogatását.

A program létrejöttét az Agrárminisztérium és a Hungarikum Bizottság támogatta.

2024-04-16