Közgazdász Palánta Verseny

Csodálatos hangulat, vidám diáksereg, kiváló eredmények fémjelezték a mai Közgazdász Palánta Versenyt iskolánkban. Magyarkanizsai, tiszaszentmiklósi, adai, moholi, tornyosi és zentai felsős általános iskolások mérték össze erejüket a gazdaságtudomány, matematika és történelem területén. A ranglista végül is ádáz küzdelemben rájátszással alakult ki. A legeredményesebb csapat a magyarkanizsai Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola 8.b elnevezésű csapata lett. A csapattagok Árok Réka, Apró Bogács Ádám és Kovács Bence voltak. Felkészítő tanáraik: Kriska Szilvia és Győri Viktor. Második helyen a rájátszás eredményesebb csapata végzett a Stevan Sremac Általános Iskolából, elnevezésük: Keks. Csapattagok: Živković Maša, Nikočev Katarina és Zarić Anđela voltak. Harmadik helyen végeztek a Reciprókák a Thurzó Lajos Általános Iskolából, őket Kálmán Róbert és Csizmadia H. Tímea készítették fel. A Reciprókák a következő felállításban versenyeztek: Lovas Jázmin, Soós Fanni és Bővíz Zsóka. A legjobb esszét magyar és szerb nyelven a Stevan Sremac Általános Iskola tanulói írták, pontosabban: a Gumimacik és a Keks csapata. Ők különdíjban részesültek.

Hálás köszönetünk iskolánk lelkes és odaadó tanárainak, a tanulóink kiváló önkéntes csapatának és természetesen a rendezvény támogatóinak, akik nélkül a verseny nem lett volna ilyen szép és eredményes.

Részleges képriportunk a Буди и Ти ЕкономиСТА ! - Közgazdász Palánta Verseny 2023. elnevezésű albumban található.

2023-01-28 SADMIN