Dr. Szeli István akadémikus, irodalomtörténész, tanár, intézményvezető, kritikus - iskolánknak jutott az a megtisztelő feladat, hogy megszervezze a Tanár úr mellszobrának koszorúzási ünnepségét a Városnapi ünnepségsorozat keretein belül, dr Szeli István születésének 103. évfordulóján. Köszönjük szépen az épületben működő három középiskola tanulóinak a szép szereplést, név szerint: Sándor Alexnek, Oláh Rékának, Ajdžanović Anđelanak, Berec Katinkának, Kiskomáromi Zsolnának és Katona Noéminek. Hálás köszönet felkészítő tanáraiknak, Mészáros Krisztinának, Avdalović Đureković Selenanak, Recskó Hildának és Nagy Abonyi Árpádnak. Homolya Ákos tanár úrnak pedig hálásak vagyunk a szép méltatásért.

A koszorúzási ünnepségen részt vett: Búrány Hajnalka, Zenta község polgármestere, Rigó Pál Zsófia, a Magyar Nemzeti Tanács alelnöke és Hugyik Richárd, a Magyar Nemzeti Tanács Végrehajtó Bizottságának tagja, Kormányos Katona Gyöngyi a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet igazgatónője, Bognár Zsolt, községi oktatási tanácsos, Juhász Attila, a Községi Képviselő-testület alelnöke, a Újházi Éva és Nagy Abonyi Zoltán iskolaigazgatók, testvérvárosaink Gödöllő és Székelykeresztúr küldöttsége, dr Szeli István családtagjai és tisztelői. Köszönjük hogy jelenlétükkel megtisztelték és rangosabbá tették az eseményt.

2024-09-11