Др Иштван Сели - академик, историчар књижевности, професор, руководилац установе, критичар - наша школа је имала част да организује свечано полагање венаца на спомен бисту овог знаменитог Сенћанина у оквиру прославе дана града, поводом 103.годишњице рођења др Селиа. Захваљујемо се ученицима три средње школе на лепом наступу, поименце Алексу Шандору, Реки Олах, Анђели Ајџановић, Катинки Белец, Жолни Кишкомароми и Ноеми Катона и њиховим менторима: Кристини Месарош, Селени Авдаловић-Ђурековић, Хилди Речко и Арпаду Нађ Абоњиу. Велику захвалност дугујемо и професору историје Акошу Хомоља који је причао о животном путу др Сели Иштвана.

Догађај су својим присуством увеличали Хајналка Бурањ, председница општине Сента, Жофиа Риго Пал, потпредседница Мађарског националног савета, Рихард Хуђик, члан Извршног одбора Мађарског националног савета, Ђенђи Кормањош Катона, директорка Завода за културу Војвођанских Мађара, Жолт Богнар, члан општинског већа задужен за образовање, Атила Јухас, потпредседник Скупштине општине Сента, Ева Ујхази и Золтан Нађ Абоњи директори средњих школа, делегације братских општина из Геделеа (Мађарска) и Секељкерестура (Румунија) чланови породице Професора и његови поштоваоци.

2024-09-11